Home » Bez kategorii

HF100TPN na Rynku w Tarnowie

Written By: sq9kdo on Październik 20, 2018 No Comment
Jak informuje Zbyszek SP9IEK, Urząd Miejski w Tarnowie wykazał zainteresowanie udziałem naszej stacji okolicznościowej HF100TPNw uroczystościach związanych z 100-ną rocznicą uzyskania niepodległości przez Tarnów. Jak wiadomo trzy miasta pretendują do tego „pierwszego wyzwolonego” tj: Tarnów, Kraków i Zakopane dlatego musimy głośno i szeroko informować, że tym pierwszym był właśnie Tarnów. W grę wchodzą tu tylko godziny ogłoszenia wolności ale najważniejsze, że wyzwolenie następowało. Z ramienia UM tematem zainteresował się Dyrektor Wydziału Kultury UM Tarnowa, pan Marcin Sobczyk. Jako krótkofalowcy zostajemy ujęci w programie uroczystości. W dniu 27.10 .br. t.j. sobota, od godziny 10.00 do 18.00 będziemy prowadzić łączności pod znakiem okolicznościowym HF100TPN z Rynku w Tarnowie. Od organizatora uroczystości – UM w Tarnowie – mamy zapewnioną pomoc w rozlokowaniu i organizacji stanowiska radiostacji tj. rozmieszczeniu i wyposażeniu namiotu, powieszeniu anten, dostarczenie prądu itp. UM funduje opracowanie i wydruk okolicznościowych kart QSL. W trakcie naszej aktywności z Rynku do kontaktów z UM i pomocy organizacyjnej zostanie wyznaczony pracownik.
           Także w najbliższym czasie tj. w dniach 22 – 31 października br,zaplanowana jest tygodniowa wystawa starych odbiorników radiowych oraz urządzeń nadawczo – odbiorczych, która zostanie ulokowana w pomieszczeniach /TCK/ Tarnowskiego Centrum Kultury  – Rynek 5.
Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy jak i pracy naszej radiostacji.
Digg this!Add to del.icio.us!Stumble this!Add to Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Add to Yahoo!

Comments are closed.

  Copyright ©2009 Tarnowski Klub Krótkofalowców i Modelarzy LOK – SP9KAO, All rights reserved.| Powered by WordPress| Gandhi theme by Techblissonline.com| Correct by sq9aor